O piwnicach

Proponujemy gotowe rozwiązania piwnicy ogrodowej w zależności od Państwa potrzeb aranżacji i sposobu posadowienia. Niezależnie od tego, czy Państwa piwniczka ma być zakopana głęboko pod ziemią, czy ma być umiejscowiona w skarpie zaproponujemy właściwe rozwiązanie dla każdego projektu.

Nasza piwniczka ogrodowa dopasuje się do stylu każdego ogrodu, a jej wykończenie i detale ogranicza tylko Państwa wyobraźnia. Nieograniczony wybór sposobu aranżacji umożliwia indywidualne dopasowanie do stylu ogrodu i zabudowy działki.

Budowa piwnicy ziemnej – montaż gotowego prefabrykatu nie wymaga organizacji całego przedsięwzięcia związanego z budową, czyli: wyboru ekipy budowlanej, zakupu i organizacji dostawy materiałów budowlanych oraz oczekiwania na efekt końcowy budowy. Nie występują przerwy technologiczne, nie potrzebna jest ekipa budowlana, nie ma rozciągniętego w czasie rozgardiaszu związanego z budową.

Piwnica ogrodowa prefabrykowana naszej produkcji jest monolitycznym odlewem żelbetowym wykonanym w technologii betonu samozagęszczalnego SCC (ang. Self-compacting concrete).

Beton SCC klasy wytrzymałości na ściskanie C40/50 (B50), klasa ekspozycji XC4 Cyklicznie mokre i suche, stopień wodoszczelności min. W8

W naszym rozwiązaniu jednego monolitycznego elementu komory piwnicy jest w pełni zachowana ciągłość zbrojenia i ciągłość betonowania, co dla zachowania bezpieczeństwa konstrukcji jest bardzo istotne.

Jakość to jeden z elementów, którym wyróżniamy się na rynku.

Nieustannie ulepszamy nasz produkt i chętnie słuchamy sugestii klientów.

Tak silny nacisk, jaki kładziemy na solidność wykonania oferowanych piwnic, wynika ze świadomości, że piwnica naszej produkcji będzie stanowić integralną część najbliższego otoczenia Państwa domu.

To Państwo będziecie na co dzień użytkować piwnicę, ale to my dostarczając nasz wyrób gwarantujemy bezpieczeństwo konstrukcji i użytkowania przez co najmniej 50 lat.

Zgodnie z Państwa zamówieniem jesteśmy w stanie dostarczyć piwniczkę ogrodową wykończoną pod klucz według Państwa pomysłu, naszego opracowanego standardu lub „surowy” prefabrykat do samodzielnej aranżacji.

Standardem „surowego” prefabrykatu jest instalacja elektryczna oraz system wentylacji, które wykonane są jeszcze przed betonowaniem. Instalacje wykonujemy zawsze przed procesem betonowania dla zachowania szczelności i integralnej całości komory piwnicy, bez jakiejkolwiek potrzeby ingerowania w konstrukcję gotowego elementu. Wszystkie instalacje prócz standardowego wykonania, każdorazowo i indywidualnie możemy wykonać pod Państwa potrzeby. W zależności od tego jakie funkcje piwnica będzie spełniać, my ją zaadaptujemy do Państwa potrzeb i wykonamy zgodnie z zamówieniem.

Funkcjonalność naszego produktu jest najważniejsza, a system ten wyróżnia się prostotą.

Doskonałe, ponadczasowe wzornictwo, które dzięki swej prostej formie nadaje indywidualny charakter budowli.

Piwnice ogrodowe naszej produkcji mogą spełniać każdą inną funkcję jaka będzie Państwu potrzebna. Poza standardowymi, tradycyjnymi piwnicy ogrodowej mogą to być funkcje magazynowe, socjalne, techniczne. W zależności od tego jakiej funkcji będziecie Państwo potrzebować, my ją zaadaptujemy i wykonamy.

Zastosowanie:

  • piwniczka ogrodowa - przechowywanie owoców, warzyw i przetworów
  • piwniczka na wino
  • piwniczka na piwo , warzenie piwa
  • pomieszczenie gospodarcze, które zimą utrzymuje temperaturę dodatnią bez potrzeby ogrzewania
  • schron na wypadek silnych zjawisk atmosferycznych
  • schron przydomowy ochrony przed działaniem broni masowego rażenia, broni klasycznej, a także niebezpiecznych środków chemicznych
  • pomieszczenie techniczne np. dla rozdzielni elektrycznych oświetlenia ogrodu, stacji pomp instalacji basenu, itp.
  • inne zastosowania wg Państwa potrzeb i pomysłów